Nowy Berlingo Van

Ponad 10 lat temu Citroën zaprezentował światu nowy model samochodu dostawczego – Berlingo. Auto wyprodukowano w ponad 1,5 miliona egzemplarzy, a model szybko stał się prawdziwą ikoną motoryzacji. Citroën Berlingo Van właśnie doczekał się trzeciej generacji. Kolejna odsłona Citroëna Berlingo Van wyznacza nowe standardy w segmencie w kwestii stylu, wyposażenia i modułowości. To idealny partner dla profesjonalistów. 

DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Choć początki przygody Koncernu z samochodami użytkowymi sięgają połowy XX wieku, to jeden z bardziej rewolucyjnych modeli w tym segmencie pojawił się w lipcu 1996 toku. Wytyczył nowy kierunek ewolucji segmentu, wprowadzając nową jakość designu i komfortu jazdy. Berlingo miał innowacyjną sylwetkę i jedyną w swoim rodzaju zintegrowaną przestrzeń ładunkową. Jego nazwa stała się symbolem i punktem odniesienia
w segmencie.

DESIGN

Solidność i bezpieczeństwo − to pierwsze skojarzenie, gdy patrzy się na sylwetkę Nowego Citroëna Berlingo Van. Design nadwozia wyraża wewnętrzną energię, a płynne linie tworzą harmonijną całość. Spójny design przodu, typowy dla identyfikacji wizualnej Marki, przypominający większego brata Citroëna Jumpy: wysoka i krótka maska zwieńczona dużymi światłami. Płynne linie i przemyślany design paneli bocznych zapowiadają obszerną przestrzeń ładunkową i gwarantują praktyczność.

DWIE WERSJE

Nowy Citroën Berlingo Van to idealny partner dla profesjonalistów, który sprosta wyzwaniom każdego dnia. Spełni najbardziej zróżnicowane oczekiwania dzięki możliwości wyboru wersji nadwozia, aranżacji kabiny i wyposażenia. Idzie jeszcze dalej niż poprzednicy, oferując całkowicie nowe rozwiązanie: wersję Worker i Driver. Wersja Worker jest zaprojektowana z myślą przede wszystkim o branży budowlanej i idealnie sprawdza się jako samochód do przewozu pracowników oraz materiałów. Wersja Driver dedykowana jest użytkownikom pokonującym długie trasy lub realizujących dostawy w warunkach miejskich.

MODUŁOWOŚĆ

Kabina Extenso® zapewnia nieograniczoną elastyczność. Umożliwia przewóz 3 osób i pozwala na zwiększenie długości oraz pojemności przestrzeni ładunkowej − wystarczy unieść fotel pasażera. W wersji M można wtedy przewozić przedmioty o długości do 3 m, w wersji XL – do 3,4 m. Funkcja składania środkowego oparcia zmienia kabinę w mobilne biuro i pozwala na korzystanie z regulowanego stolika. Pod siedzeniem zamontowano zamykany schowek. 

IMPONUJĄCA ŁADOWNOŚĆ

Przestrzeń ładunkowa Nowego Citroëna Berlingo Van może mieć objętość aż do 4,4 m³, a ładowność wynosi od 650 kg do 1000 kg. Jedną z dostępnych opcji jest wskaźnik informujący kierowcę o przekroczeniu dopuszczalnego obciążenia. Pakiet Przestrzeń Ładunkowa ułatwia codzienną eksploatację dzięki wzmocnionemu oświetleniu LED, 4 dodatkowym uchwytom do mocowania ładunków oraz zainstalowaniu dodatkowego gniazda 12V.

Umów się na jazdę próbną

DBAŁOŚĆ O KOMFORT I DOBRE SAMOPOCZUCIE

Nowy Citroën Berlingo Van doskonale tłumi nierówności drogi w każdych warunkach. Optymalny komfort jazdy zapewnia wysoka pozycja za kierownicą, zawieszenie i odpowiednia izolacja akustyczna. Siedzenie można dopasować do każdej postury − ma regulację wysokości i lędźwiową, jest również wyposażone w niezależny podłokietnik. Opcjonalnie oferowane jest podgrzewanie siedzeń. 

Na co dzień docenisz 20 systemów wspomagających prowadzenie, w tym funkcję bezkluczykowego dostępu i uruchamiania pojazdu, hamulec postojowy elektryczny oraz kolorowy wyświetlacz w polu widzenia drogi.

FUNKCJONALNE TECHNOLOGIE

Nowy Citroën Berlingo Van to esencja użytecznych technologii, przydatnych w codziennej eksploatacji. To nowoczesne auto jest wzorem praktyczności i funkcjonalności, jednocześnie zapewnia pasażerom najwyższy poziom ochrony, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Wyznacza nowy standard w segmencie dzięki 4 technologiom usług mobilnych, w tym Citroën Connect Navi, Mirror Screen (funkcja współpracująca
z protokołami Apple Car Play i Android Auto) oraz indukcyjna ładowarka smartfona. Ponadto Van wyposażony został w 20 systemów wspomagających prowadzenie.

SILINKI

Nowoczesna, znacznie lżejsza platforma i wydajne silniki zapewniają lepsze właściwości jezdne, podwyższony komfort jazdy i redukcję kosztów eksploatacji.
Nowy Citroën Berlingo Van oferuje wybór między 4 silnikami diesla: BlueHdi 75 i BlueHDi 100 S&S z manualną 5-przełożeniową skrzynią biegów oraz BlueHdi 130 S&S z manualną skrzynią 6-przełożeniową lub automatyczną 8-przełożeniową EAT8. Dostępny jest również w wersji z silnikiem benzynowym: 1.2 PureTech 110 S&S z manualną skrzynią 6-przełożeniową.

8-przełożeniowa automatyczna skrzynia biegów EAT8 najnowszej generacji, wyposażona w łopatki do zmiany biegów to gwarancja wyjątkowej przyjemności z jazdy zarówno w długich trasach, jak i w gęstym ruchu miejskim.

Nowy Citroën Berlingo Van oferuje szeroki wybór dostępnych konfiguracji, aby jak najlepiej dostosować się do Twoich potrzeb. Może pełnić funkcję samochodu służb ratowniczych, assistance, izotermy, pojazdu do przewozu niepełnosprawnych lub pick-upa.